вівторок, 5 грудня 2023 р.

Відкритий урок у електрогазозварників

        5 грудня 2023 року, викладач професійно-теоретичної підготовки Геряк Г. Т. провела відкритий урок у групі № 7, яка навчається за професією «Електрогазозварник». Тема уроку: «Зварювання стикових швів у нижньому положенні». Тема надзвичайно важлива, адже стикові зварні з’єднання широко застосовуються в промисловості при виготовленні зварних ємностей, будівельних споруд, в суднобудівництві, при спорудженні трубопроводів. А якість конструкцій напряму залежить від якості зварних швів.

Під час заняття в здобувачів освіти розвивалась увага, технічне мислення, виховувалась потреба особистісного професійного розвитку, самореалізації, самовдосконалення у процесі опанування професійними навиками,  формувались світоглядні орієнтації і компетенції у виробничій сфері. Викладачка вміло поєднувала розповідь та самостійну роботу учнів.

Знання, отриманні здобувачами освіти на уроці, будуть гарним підґрунтям для використання під час практичних занять.






середа, 29 листопада 2023 р.

Чергове засідання методичної комісії

          29 листопада 2023 року відбулося чергове засідання методичної комісії електротехнічного напрямку та металообробки. Тема засідання: «Комп’ютерне тестування як один із методів контролю знань учнів». Голова методичної комісії Попов А. Ф. виступив із доповіддю «Комп’ютерне тестування: переваги та недоліки». Майстер виробничого навчання Шиян В. С.  прозвітував про конкурс фахової майстерності з професії «Верстатник широкого профілю». Зазначив, що конкурс складався з теоретичного та практичного турів. Теоретичний тур виконувався у комп’ютерному класі і включав тестові завдання із спеціальних дисциплін. Практичний тур виконувався в токарній майстерні. Включав завдання по токарній обробці деталей. Студенти Інституту кафедри фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича кафедри професійної та технологічної освіти і загальної фізики, які проходять педагогічну практику на базі ліцею в рамках співпраці навчальних закладів мали змогу побачити і оцінити вміння та знання майбутніх кваліфікованих робітників-верстатників.

Під час засідання були розглянуті ряд запланованих питань.







середа, 18 жовтня 2023 р.

Конкурс фахової майстерності з професії «Верстатник широкого профілю»

         Сучасна верстатна справа розвивається у тісному зв’язку з науково-технічним прогресом. Тому кваліфікований робітник-верстатник має володіти цілим комплексом знань, вмінь і навичок. Предметом виробничої діяльності верстатника широкого профілю є технологія і цілісна система: верстат – пристрій – інструмент – заготовка. Засобом його діяльності є різальні, контрольно-вимірювальні та допоміжні інструменти, технологічне устаткування у вигляді токарних, фрезерних, свердлильних і деяких інших верстатів, пристроїв та технологічних засобів. Суть виробничих завдань, які вирішує робітник-верстатник, зводиться до того, що на основі креслення деталі, заготовки, наявного технологічного процесу, оснастки і верстата виготовити деталь потрібної точності і шорсткості. При цьому він повинен уміти користуватися контрольно-вимірювальними інструментами, виконувати настройку верстата на заданий розмір, налагоджувати інструмент і проводити його заміну.

        18 жовтня 2023 року в ліцеї проводився конкурс фахової майстерності з професії «Верстатник широкого профілю». В конкурсі брали участь  другокурсники-верстатники (наставник – майстер виробничого навчання Шиян Василь Степанович). Конкурс складався з теоретичного та практичного турів. Теоретичний тур виконувався у комп’ютерному класі і включав тестові завдання із спеціальних дисциплін. Практичний тур виконувався в токарній майстерні. Включав завдання по токарній обробці деталей.

Студенти Інституту кафедри фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича кафедри професійної та технологічної освіти і загальної фізики, які проходять педагогічну практику на базі ліцею в рамках співпраці навчальних закладів мали змогу побачити і оцінити вміння та знання майбутніх кваліфікованих робітників-верстатників.








четвер, 21 вересня 2023 р.

Засідання методичної комісії

          21 вересня 2023 року відбулося засідання методичної комісії електротехнічного напрямку та металообробки. Присутні обговорили матеріали Онлайн-платформи педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області «Організація освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в умовах воєнного часу», яка працювала 14-15 вересня 2023 відповідно до Програми Європейського року навичок та на виконання спільного плану роботи Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2023 рік.

Голова методичної комісії Попов А. Ф. ознайомив присутніх із планом роботи методичної комісії  на 2023-2024 навчальний рік. Були окресленні цілі щодо реалізації нової методичної проблеми ліцею. Т. в. о. директора Калетник Р. В. взяв участь у роботі методичної комісії.








середа, 20 вересня 2023 р.

Для обговорення на методичних комісіях та використання у роботі

          Матеріали Онлайн-платформи педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області «Організація освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в умовах воєнного часу», яка працювала 14-15 вересня 2023 відповідно до Програми Європейського року навичок та на виконання спільного плану роботи Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2023 рік.

Матеріали: https://cutt.ly/CwcRqV7r

Запис: https://cutt.ly/zwcRwFGI



вівторок, 13 червня 2023 р.

ДКА у зварників

            13 червня 2023 року про свої знання, вміння та навики перед державною кваліфікаційною комісією звітували здобувачі освіти групи №7, які навчалися за професією «Електрогазозварник» (наставники – майстер виробничого навчання Босюк В. С. та викладач спецпредметів Геряк Г. Т.). ДКА проходила у змішаному форматі. Голова державної кваліфікаційної комісії Білокрилий В. І., керівник ТЗОВ "БІЛКОМ ЛТД" та методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області Беньовська Г. О. перевіривши необхідну документацію та вислухавши здобувачів освіти, відзначили належний рівень підготовки випускників і готовність до самостійної трудової діяльності.

       Всі здобувачі освіти успішно захистили дипломні роботи. Рішенням державної кваліфікаційної комісії випускникам присвоєно кваліфікацію електрогазозварника третього розряду.

            

































четвер, 20 квітня 2023 р.

 

Зварювальники займаються з’єднанням металевих конструкцій, складних апаратів, деталей, вузлів методом сплавлення металів. Від майстерності зварників залежить якість зварювальних швів. Будь-які помилки, недбалість, що допускаються в роботі, можуть привести до катастрофічних наслідків. Зварювальник-професіонал повинен знати електротехніку, технологію плавлення металів, властивості газів, що застосовуються для антиокислення, методи і принципи дії агрегатів та обладнання, що використовується.

20 квітня 2023 року у ліцеї відбувся фаховий конкурс серед здобувачів освіти групи № 7, які навчаються за професією «Електрогазозварник». Конкурс проходив у два тури. Перший тур – теоретична частина, яку учні виконували у комп’ютерному класі (викладач спецтехнології Геряк Г. Т.).

Другий тур конкурсу – практична частина (майстер виробничого Босюк В. С.). Її здобувачі освіти  виконували в виробничій майстерні. Завданням було – зварювання виробу «Двотаврова балка». Зварювання виробу охоплювало різноманітні види зварних швів. Всі учасники конкурсу успішно справились із завданням.

Переможцями стали:

І місце – Ігнатюк Дмитро;

ІІ місце – Поштаріца Дмитро;

ІІІ місце – Косован Сергій.









понеділок, 27 лютого 2023 р.

Чергове засідання методичної комісії

             27 лютого 2023 року, відбулось чергове засідання методичної комісії електротехнічного напрямку та металообробки. Тема засідання: Інноваційні підходи в професійній підготовці. Голова методичної комісії Попов А. Ф. виступив з доповіддю «Інноваційне навчальне середовище – запорука професійної компетентності та конкурентоспроможності випускників ПТНЗ». Відмітив професійно значущі якості конкурентоспроможної особистості, зупинився на класифікації інноваційних педагогічних технологій та їх застосуванні у підготовці конкурентоспроможних робітників.

            Одним із питань, які розглядались на засіданні був творчий звіт педагогічних працівників, що атестуються, за міжатестаційний період.  Творчий звіт педагогічних працівників – альтернативна форма оцінки професіоналізму та результативності роботи, одна з форм дослідження та аналізу своєї роботи.

            Про свою роботу прозвітували: викладач загальнопрофесійної підготовки Попова Світлана Михайлівна, майстер виробничого навчання Скляренко Ольга Тарасівна, викладач професійно-теоретичної підготовки Геряк Галина Трофанівна. Вони представили до уваги колег порфоліо-презентації. Розповіли про свої досягнення, здобутки під час проведення уроків та в позаурочній діяльності.

            Колегам успішної атестації!







середа, 15 лютого 2023 р.

Урок медіаграмотності «Обережно, фейк!»

    15 лютого 2023 року, в межах фахового тижня операторів та електромеханіків, майстер виробничого навчання Скляренко О. Т. провела урок медіаграмотності «Обережно, фейк!» із здобувачами освіти групи № 21. Епіграф уроку «Медіаграмотність не буває остаточною: ми вчимося цьому все життя. Головне – не зупинятися, бути уважними і критично ставитися до інформації. Будьмо медіаграмотними». Цитата дня «Щоб бути по-справжньому грамотними, ви повинні бути грамотними у світі медіа» (Маршал Маклюен). Ольга Тарасівна ознайомила здобувачів освіти з базовими знаннями в сфері медіа, із найрозповсюдженішими видами маніпуляцій. Учні вчились аналізувати засоби комунікації, критично сприймати медіатексти, розрізняти маніпулятивні заголовки, перевіряти світлини, безпечної поведінки в медійному просторі.

    Дійшли висновку, що нам усім дуже важливо свідомо жити в реальності, де Інтернет став органічною частиною нашого життя, де соціальні мережі неймовірно популярні. Потрібно розвивати критичне мислення та убезпечувати себе від зловмисників, шахраїв і кібербулерів у мережі. Адже Інтернет нічого не забуває та нічого не пробачає. 



вівторок, 14 лютого 2023 р.

Фаховий тиждень операторів та електромеханіків триває

         В ліцеї триває професійний тиждень  операторів та електромеханіків. Здобувачі освіти групи № 21 разом із майстром виробничого навчання Скляренко О. Т. оформили святковий стенд у холі ліцею. Третьокурсники отримали завдання для онлайн-вікторини «Чи знаєш ти комп’ютер?».

https://docs.google.com/forms/d/1CN_aVBzBEtqVPLU1oBCGgrwhkahQEdr72zqJxMPx6kA/edit

            Для здобувачів освіти навчальних груп № 11, 21, 31 майстер виробничого навчання Марчук А. М. запропонував творче завдання «Реалізація бізнес ідей за своєю професією». Початок виконання завдання 16 лютого – закінчення 17 лютого.






понеділок, 13 лютого 2023 р.

Розпочався фаховий тиждень операторів та електромеханіків

      13 лютого 2023 року, напередодні відзначення Дня комп’ютера, електронно-обчислювальної машини, без якої неможливо уявити життя сучасної людини, розпочався фаховий тиждень професії «Оператор комп’ютерного набору, електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин». Професія тісно пов’язана із комп’ютером. Вона є першою щаблинкою до професій ІТ-сфери. Сучасна робота практично у будь-якій галузі професійної діяльності завжди означає роботу з персональним комп'ютером. Якщо ви впевнений користувач ПК, то перед вами відкриються широкі можливості у реальному житті.

            І саме сьогодні, з нагоди відкриття фахового тижня,  представники навчальних груп 11, 21 взяли участь у «Комп’ютерному турнірі», який провів викладач професійно-практичної підготовки Попов А. Ф.. Команди «Duracell» (11 група) та «DriveЕри» (21 група) пройшли ряд випробувань. Під час конкурсів «Представлення команд» і домашнє завдання, «Лінивому не розгадати, кмітливому на роздуми – секунди», «Анаграма, або перестав літери і отримай слово», «Реставрація», «Ловець слів», «Комп’ютерні жаргонізми», «Конкурс капітанів», «Розгадай кросворд» учасники продемонстрували свої знання персонального комп’ютера, його історію, застосування та уміння застосовувати їх у нестандартних умовах. Вболівальники теж не залишились осторонь, а відгадували загадки, прислів’я, читали слова записані змійкою. Компетентне журі у складі заступника з навчальної роботи Бучацької Л. І. та викладача інформатики Федірчик Л. Я. за результатами конкурсів визначило переможця. Перемогла команда групи № 21 «DriveЕри».

            З нагоди фахового тижня операторів та електромеханіків бажаємо здобувачам освіти гарно навчатись, щоб отримані знання під час навчання у ліцеї стали гарним початком у професійній кар’єрі. Здоров’я, добробуту, миру нам усім! Слава Україні!